Электропечной трансформатор

Заміна пічного трансформатора на промисловому підприємстві Запоріжжя

На сьогоднішній день більшість промислових підприємств країн СНД працюють на морально і фізично застарілому обладнанні, зробленому 15 і більше років тому. Чому це погано? Є кілька причин. Найголовніша – низька ремонтопридатність у зв’язку з відсутністю запчастин,.з кожним днем ​​все важче знайти деталі старого зразка. Крім того, серед недоліків даного обладнання можна виділити відносно низький рівень продуктивності, .часті простої через вихід з ладу окремих вузлів і великі витрати часу на пошук несправності.

                           ремонт трансформатора      ремонт трансформатора ссср

Яких би зусиль не докладали фахівці для підтримання старого радянського обладнання в робочому стані, приходить час його виходу з ладу. В такому випадку промислові підприємства пред’являють підвищені вимоги щодо якості,.характеристикам, спеціальним умовам установки, .підключення та експлуатації, а також, що теж дуже важливо, термінів виробництва.

замена трансформатора

Нещодавно була проведена заміна пічного трансформатора потужністю 125 кВА на одному з промислових підприємств м. Запоріжжя.

Електропічні трансформатори відносяться до розділу спеціальних, з огляду на особливі умови роботи електричних печей (графіка навантаження), що в свою чергу впливає на конструкцію і режими роботи деяких частин трансформатора.

Трансформатор, призначений для живлення електричних печей повинен мати такі особливості, що відрізняють його від загальнопромислового силового трансформатора:

  • високий номінальний струм на стороні НН, який доходить до 1000-10000 А;
  • підвищена напруга короткого замикання, така, щоб внутрішній опір самого трансформатора разом з опором короткої мережі та реактора обмежували струм короткого замикання 2.5-4-кратної величиною по відношенню до номінального;
  • підвищена механічна міцність кріплення обмоток і відводів, розрахована на часті поштовхи струму і короткі замикання;
  • можливість регулювання напруги в широких межах;
  • знижені допустимі перевищення температури обмоток і сердечника над температурою повітря, що оточує трансформатор.