Заміна пічного трансформатора на промисловому підприємстві Запоріжжя
На сьогоднішній день більшість промислових підприємств країн СНД працюють на морально і фізично застарілому обладнанні, зробленому 15 і більше років тому. Чому це погано? Є кілька причин. Найголовніша – низька ремонтопридатність у зв’язку з відсутністю запчастин,.з кожним днем все важче знайти деталі старого зразка. Крім того, серед недоліків даного обладнання можна виділити відносно низький рівень продуктивності, .часті простої через вихід з ладу окремих вузлів і великі витрати часу на пошук несправності.
Яких би зусиль не докладали фахівці для підтримання старого радянського обладнання в робочому стані, приходить час його виходу з ладу. В такому випадку промислові підприємства пред’являють підвищені вимоги щодо якості,.характеристикам, спеціальним умовам установки, .підключення та експлуатації, а також, що теж дуже важливо, термінів виробництва.
Нещодавно була проведена заміна пічного трансформатора потужністю 125 кВА на одному з промислових підприємств м. Запоріжжя.
Електропічні трансформатори відносяться до розділу спеціальних, з огляду на особливі умови роботи електричних печей (графіка навантаження), що в свою чергу впливає на конструкцію і режими роботи деяких частин трансформатора.
Трансформатор, призначений для живлення електричних печей повинен мати такі особливості, що відрізняють його від загальнопромислового силового трансформатора:
- високий номінальний струм на стороні НН, який доходить до 1000-10000 А;
- підвищена напруга короткого замикання, така, щоб внутрішній опір самого трансформатора разом з опором короткої мережі та реактора обмежували струм короткого замикання 2.5-4-кратної величиною по відношенню до номінального;
- підвищена механічна міцність кріплення обмоток і відводів, розрахована на часті поштовхи струму і короткі замикання;
- можливість регулювання напруги в широких межах;
- знижені допустимі перевищення температури обмоток і сердечника над температурою повітря, що оточує трансформатор.