Поставка трансформаторів в рамках реконструкції на Дарницькій ТЕЦ

Сьогодні ELTIZ готує до відвантаження обладнання для проекту реконструкції проммайданчика ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» (колишня Дарницька ТЕЦ)

В рамках реконструкції, що проводиться  НПП «ЕНЕРГО-ПЛЮС», заміні підлягає система збудження генератора ст. №6 (ТГ-6) типу ТВ-60-2 виробництва Ленінградського заводу «Електросила», встановленого в турбінному відділенні головного корпусу ТЕЦ. Устаткування існуючої системи збудження фізично і морально застаріло і не відповідає чинним нормативним вимогам.

Нова тиристорна система самозбудження призначена для перетворення напруги змінного струму в регульовану напругу постійного струму для живлення кіл збудження синхронного генератора ТГ-6, для забезпечення необхідних режимів його роботи.

Згідно з проектом, для заміни електромашинної системи збудження передбачається тиристорна система самозбудження турбогенератора типу ССТЕ-800-250-2,5-УХЛ4 виробництва НПООО «ПЕРЕТВОРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА», яка, крім іншого, включає сухий перетворювальний трансформатор з природнім повітряним охолодженням типу ТСЗП-630/10-У3, 630 кВА, 10,5 кВ/0,475 кВ, У/D-11.

Трансформатор ТСЗП-630/10-У3 до встановлення кожуха

До речі, це не перша наша поставка обладнання для цього об’єкта! Раніше ми відвантажили трансформатор для модернізації генератора ТВ-60-2 і АРЗ типу РОА-62 ст. № 5 з використанням системи тиристорного збудження.

Трансформатор ТСЗП-630/10-У3, відвантажений у вересні 2019 року і встановлений на об’єкті


Дарницька ТЕЦ – 4 (історична назва) працює в режимі комбінованого виробництва теплової та електричної енергії. Підприємство здійснює виробництво та постачання теплової енергії тепловими мережами та надає послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води для населення , бюджетних установ, релігійних організацій та інших споживачів м Київ.

Зараз на ТЕЦ-4 задіяні два турбоагрегати потужністю 50 МВт і 60 МВт , а також шість енергетичних котлоагрегатів. Всю електроенергію, відпущену з шин станції, ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» подає в ДП «Енергоринок».