вч заградитель в украине

Високочастотний загороджувач (ВЗ)

Високочастотний загороджувач (ВЗ) – електротехнічний пристрій, який встановлюється послідовно лінії електропередач (ЛЕП). Великий опір ВЗ на струмі високої частоти забезпечує протікання струму промислової частоти до обладнання підстанцій.

Високочастотна складова струму використовується для організації високочастотного зв’язку.

Високочастотний зв’язок (ВЧ-зв’язок) – вид зв’язку в електричних мережах, який використовує високовольтні ЛЕП в якості каналів зв’язку.

Канал зв’язку – пристрій і фізичне середовище для передачі сигналу з одного місця в інше.

вз в украине

Суть застосування ВЧ-зв’язку полягає в тому, що ті ж дроти ЛЕП, по яких протікає струм частотою 50 Гц, використовуються для передачі сигналу по лінії, але на більш високій частоті.

ВЧ-зв’язок організовується між двома суміжними підстанціями, які з’єднані ЛЕП. Для того щоб змінний струм частотою 50 Гц потрапляв на шини розподільного пристрою підстанції, а сигнали зв’язку на відповідні комплекти зв’язку, використовують ВЗ і конденсатори зв’язку.

Конденсатор зв’язку, на відміну від ВЗ, має великий опір при частоті 50 Гц, а при частоті каналу зв’язку – малий. Так забезпечується потрапляння на шини підстанції струму виключно частотою 50 Гц, а на комплект ВЧ-зв’язку – тільки сигналів на високій частоті.

На обох підстанціях, між якими організовано ВЧ-зв’язок, необхідно встановити спеціальні фільтри, приймачі сигналів і комплекти обладнання для прийому і обробки сигналів.

ВЗ складається з наступних складових частин:

  • силовий реактор з повітряним сердечником;
  • елемент настройки;
  • захисний пристрій.

Реактор являє собою котушку з ізольованого алюмінієвого проводу.

Елемент налаштування дозволяє налаштувати ВЗ на різні діапазони загородження. Він складається з котушок індуктивності, конденсаторів, резисторів.

Обмежувач перенапруги або розрядник вентильний захищають пристрій від перенапруг.

ВЗ створюють високочастотні канали зв’язку по високовольтних ЛЕП для забезпечення передачі сигналів телефонного зв’язку, телемеханіки, промодульованих високою частотою (24-1000 кГц) по фазовому проводу або грозотросу. Але основною функцією є використання ВЧ-каналу в пристроях релейного захисту та автоматики обладнання підстанції. На обох кінцях ЛЕП встановлюють комплекти захисту, які мають зв’язок між собою по ВЧ-каналу зв’язку.