Силові трансформатори з обмотками “Polymer” виробництва ELTIZ

ELTIZ виробляє силові трансформатори та електричні реактори з обмотками “Polymer”, які мають оригінальну конструкцію та ряд позитивних якостей, у порівнянні з обмотками інших типів.

Обмотка нижньої напруги (НН)

Гвинтова багатопаралельна обмотка з вертикальними каналами для охолодження, виконана з алюмінієвого проводу з комбінованою поліімідно-скловолокністою ізоляцією класу нагрівостійкості «Н» з робочою температурою до 180°С.

Перший шар ізоляції проводу виконаний з поліімідної плівки, яка повністю захищає метал дроту від безпосереднього зіткнення з навколишнім середовищем.

Поліімідні плівки мають найбільш високі температурні показники серед інших полімерних плівок. Така плівка зберігає еластичність і електроізоляційні властивості при перевантаженнях трансформатора, коли йде значне перевищення температури від номінального режиму роботи. Клас нагрівостійкості поліімідноїй ізоляції – 220°C, що вище класу «Н» (180°С) для основної ізоляції трансформатора.

Далі – два шари скляних ниток з просоченням і підклеюванням кремнійорганічним лаком. Поліімідна плівка також має високі електроізоляційні характеристики, забезпечуючи пробивну напругу ізоляції проводів не менше 4 кВ.

У процесі намотування виконуються транспозиції для мінімізації втрат від циркулюючих струмів. Конструкція обмотки і спосіб виконання транспозиції захищені авторськими свідоцтвамм в Україні та Російській Федерації.

 

Обмотка вищої напруги (ВН)

Шарового типу з алюмінієвого проводу з комбінованою поліімідно-скловолокністою ізоляцією класу нагрівостійкості «Н» з робочою температурою до 180 ° С. Обмотка виконана за спеціальною технологією, аналогічною технології «Резіблок». Обмотка має вертикальні канали охолодження, які виконують одночасно функцію міжслоєвої ізоляції і дозволяють підвищити навантажувальну здатність трансформатора.

Технологія виготовлення полягає в намотуванні обмотки з наступним накладенням ізоляції зі склонитки, просоченої епоксидом.

 

Просочення і запікання обмоток.

Обмотки трансформатора просочуються кремнійорганічним лаком КО-916К. Після просочення обмотки завантажуються в термічну піч, де відбувається їх полімеризація при температурі 180°С. Цикл «просочення – запічка» повторюється три рази, що перетворює обмотку в «моноблок» і, на відміну від обмоток з литою ізоляцією, дозволяє мати вертикальні охолоджуючі канали.

Таким чином досягаються необхідні монолітність, електрична та механічна міцність обмоток.

Просочення обмоток також дозволяє збільшити стійкість до впливів навколишнього середовища.

 

Позитивні якості, якими володіють трансформатори з обмотками «Polymer»:
 1. Ремонтопридатність обмоток (НН, ВН) трансформатора.
 2. Клас нагрівостійкості – Н (180˚С).
 3. Можливість включення «поштовхом» при температурі навколишнього середовища 60˚С. Загальний допустимий температурний режим роботи в діапазоні температур навколишнього середовища від -60˚С до + 60˚С.
 4. Підвищена здатність навантаження.
 5. Стійкість до різких перепадів навантаження.
 6. Стійкість до забруднення і впливу вологи.
 7. Відсутність необхідності в примусовій системі охолодження завдяки вертикальним каналам.
 8. Електродинамічна стійкість.
 9. Простота конструкції і технології виготовлення.
 10. Монолітність конструкції.
 11. Відсутність впливу часткових розрядів на якість обмотки.
 12. Не горить, не підтримує горіння.
 13. Екологічність.
 14. При необхідності, легко утилізувати.